BENİM İŞİM GİRİŞİM 2017-2018

Benim İşim Girişim İş Fikri Yarışması, Erciyes Teknopark ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı iş birliği ile 2017 yılında ilk kez düzenlenmiştir. Ekiplere toplamda 80.000 TL değerinde ödül dağıtılmıştır.

Toplam 245 iş fikri başvurusunun alındığı yarışmada ön eleme sonucu 71 takım, girişimcilik kampı 1.aşamasına katılmaya hak kazanmıştır. Girişimcilik kampı 1.aşamasında takımlara toplamda 40 saat girişimcilik, pazarlama vb. konularda eğitim verilmiştir.

Girişimcilik kampı 1.aşamasını başarı ile tamamlayan yaklaşık 40 ekip, jüri karşısında ter dökmüş ve buradan 5.000 TL destek almaya hak kazanan 10 ekip belirlenmiştir. Seçilen ekipler Sera Kuluçka Merkezi’nde 6 ay sürecek çalışmalar ile prototip üretme aşamasına geçmeye hak kazanmıştır.

ORAN Kalkınma Ajansı’nın sağladığı 5.000 TL’lik prototip üretme desteğini alan ekipler, 4 Ekim 2018 günü ürettikleri prototipleri sunmuşlardır. Prototip üretim sürecini başarı ile tamamlayan 7 ekipten ilk 3’ü ikinci aşama prototip iyileştirme desteği olan 8.000’er TL’nin sahibi olmuştur.

Benim İşim Girişim İş Fikri Yarışması 1. Dönem Desteklenen Takımlar ve Projeleri

BKare Gıda Koruyucu Biyojel (Final 1.si)
Babythings Bebekler İçin Akıllı Bileklik (Final 2.si)
BabyLab Ev Tipi Bebek İdrar Enfeksiyon Test Kiti (Final 3.sü)
Connecticals Görme Engelliler İçin Asistan Gözlük
FlatBrain ScienceAge Oyun
Kardelen Meme Kanseri Test Kiti
NanoCT Süperhidrofobik Malzeme
Noob Çikolata Basabilen 3B Yazıcı
Saybemed HeatPack Fizik Tedavi Kiti
Spero Medical Poliüretan Yeni Nesil Travma Tahtası
FOTOĞRAFLARLA I.DÖNEM